Kalistenika

Podstawowe ćwiczenia w kalistenice to pompki, dipy (pompki na poręczach) oraz podciąganie. Te ćwiczenia mogą wydawać się proste i niektórym nie sprawiają problemów lecz dużo osób zapomina o poprawnej technice ich wykonywania. Wykonując niepoprawnie ćwczenia tego typu jesteśmy narażeni na różnorodne poważne kontuzje. Na tej stronie dowiesz się jak poprawnie wykonywać wymienione wyżej ćwiczenia oraz jak unikać kontuzji.

1.Pompki to najbardziej znane ćwiczenie w kalistenice. Robiąc klasyczną pompkę angażujesz wiele partii mięśniowych takich jak mięsień trójgłowy, mięsień klatki piersiowej oraz mięśnie brzucha. Jednym z najczęściej popełnianch błędów jest niepoprawne prowadzenie łokci (dosyć szeroko) co może powodować uszkodzenie obręczy barkowej. Innym częstym błedęm jest tzw. "łyżeczka", starajmy się unikać tego rodzaju pompek.

Dobrze:

Źle:

 

2.Podciąganie-  podstawą kwestią przy podciąganiu jest pełen zakres ruchu. Polega na wykonaniu ćwiczenia od pełnego zwisu na drążku, następnie unosimy ciało brodą nad drążek i wracamy do zwisu. W zależności od chwytu i jego szerokości działamy na różne partie mięśniowe.

Dobrze:

Źle:

3.Dipy -znane również jako pompki na poręczach. Podczas wykonywania klasycznego dipa powinniśmy być lekko pochyleni do przodu oraz łokcie podczas zejścia na dół kierować wzdłuż ciała. Dipy angażują w szczególności mięsień trójgłowy oraz mięśnie klatki piersiowej.

Dobrze:

 

 

Źle:

Jeżeli nie jesteś jeszcze w stanie wykonać klasycznego dipa spróbuj dipów szwedzkich. Działają one również na mięsień trójgłowy oraz górny mięsień klatki piersiowej. Robiąc dipy szwedzkie będziesz po jakimś czasie w stanie zrobić klasycznego dipa.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=TWU9kvEJH8w

 



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl